Що робити, якщо вростає ніготь на нозі?

Головна / Блог / Що робити, якщо вростає ніготь на нозі?

Опубліковано: 24.01.2023 в 20:10

Що робити, якщо вростає ніготь на нозі?

Вростання нігтя (оніхокриптоз) – не просто неприємні симптоми, які потрібно зазнати. Насправді, це небезпечна патологія. Вона не проходить сама по собі та потребує кваліфікованого лікування. З цієї статті ви дізнаєтеся, як визначити вростаючий ніготь, що робити для полегшення симптомів і як запобігти проблемі надалі.

Що таке врослий ніготь?

Це захворювання, при якому нігтьова пластина вростає у шкіру навколонігтьового валика. Вростати можуть нігті на руках та ногах, але найчастіше це відбувається з першим пальцем стопи. Зазвичай вростання одностороннє, але через сильну деформацію воно може бути двостороннім.

Коли ніготь на нозі вростає у шкіру, з’являються запалення та біль. Дуже швидко до процесу приєднується інфекція. Без своєчасного лікування вона починає поширюватись і може призвести до таких небезпечних гнійних ускладнень, як абсцес або флегмона.

Чому вростає ніготь на нозі?

Основна причина – деформована нігтьова пластина. Через неправильну форму нігті вростають у шкіру на ногах регулярно, а допомогти може лише спеціальне лікування. У деяких випадках форму пластини змінено від народження, але найчастіше її деформація відбувається під впливом зовнішніх або внутрішніх факторів:

 1. Носіння надто вузького взуття. Якщо в черевиках чи чоботях пальці постійно стискаються, нігті будуть рости неправильно.
 2. Неправильний педикюр, коли краї нігтьової пластини зрізають надто глибоко.
 3. Травми, через які нігтьова пластина викривляється.
 4. Грибкова інфекція. Вона часто призводить до деформацій та локальних потовщень нігтьової пластини.
 5. Захворювання судин та ендокринної системи. До оніхокриптозу часто наводять артрит або хвороби, що супроводжуються порушенням кровообігу у дрібних судинах (атеросклероз, цукровий діабет).
 6. Період вагітності. Причиною того, що ніготь вростає в палець, часто стає зміною гормонального фону майбутньої мами у поєднанні з набряками стоп.

Патологія зустрічається у чоловіків і у жінок різного віку, а також у дітей. За наявності плоскостопості ймовірність оніхокриптозу вища.

Симптоми

Зрозуміти, що у вас вростає ніготь на нозі, можна за характерними для цієї хвороби проявами. На початкових стадіях симптоми менш виражені. Але досить швидко вони починають приносити все більший дискомфорт, оскільки з’являються:

 • Сверблячка в області навколонігтьового валика, відчуття розпирання та тиску.
 • Почервоніння та набряклість. Спочатку набрякає лише навколонігтьовий валик, але поступово набряк поширюється на весь палець. У деяких випадках палець збільшується так сильно, що стає складно вдягати взуття.
 • Постійний пульсуючий біль. Вона буває настільки вираженою, що стає неможливо нормально ходити. Зазвичай біль посилюється при ходьбі та носінні закритого взуття.
 • Виділення гною з-під шкірного валика у разі появи інфекції. Без лікування інфекція може поширитися на м’які тканини пальця та кістку. У цьому випадку, крім локальних проявів, зміниться і загальний стан – з’являються слабкість і лихоманка.

Імовірність гнійного ускладнення залежить від занедбаності хвороби, а й від загального стану здоров’я. Наприклад, у людей із цукровим діабетом та порушенням кровообігу ускладнення з’являються частіше.

Полегшити симптоми народними засобами не вдасться. Єдиний ефективний спосіб позбутися болю та не допустити поширення інфекції – звернутися за кваліфікованою допомогою.

Як запобігти вростанню нігтя на нозі?

Профілактика хвороби не складна та дуже ефективна. Дотримуючись кількох простих правил, можна суттєво знизити ризик оніхокриптозу.

Як запобігти вростанню нігтя в шкіру:

 • Носити комфортне взуття. Вона не повинна стискати пальці зверху або з боків. Слід якомога рідше ходити у взутті на високих підборах.
 • Своєчасно лікувати грибок. Впоратися з хворобою найпростіше на початкових стадіях, тому при перших проявах грибка потрібно звертатися до фахівця.
 • Правильно робити педикюр. Нігті не слід обрізати надто коротко. Бажано залишати вільний край завдовжки 1-1,5 мм. З боків його також слід обрізати дуже глибоко. Найкраще для домашнього педикюру вибирати прямі, а не вигнуті ножиці.

Регулярно приділяти увагу профілактиці набагато простіше, ніж лікувати оніхокриптоз.

Лікування врослого нігтя на нозі

Що робити, якщо ніготь вростає у палець? Потрібно якнайшвидше прийти на прийом до підлоги. Якщо звернутись на ранніх стадіях, фахівець спробує консервативне лікування. Для цього врослу частину пластини виводять з-під шкірного валика і призначають місцеву терапію: ванни з антисептиками, пов’язки з антибактеріальними мазями.

На запущених стадіях доводиться видаляти частину, що вросла. Це роблять хірургічними інструментами або лазером.

Коли причина вростання пов’язана з неправильною формою нігтя, її виправляють за допомогою спеціальних металевих дужок. У 90% випадків після використання коригувальних систем вдається запобігти повторному вростанню. Терміни носіння скоб залежить від ступеня деформації.

Якщо у вас з’явилися симптоми оніхокриптозу, не варто сподіватися, що все минеться само собою. Звертайтеся до Подо Центру Ольги Пашиної. Кваліфіковані підлоги не лише допоможуть позбавитися неприємних проявів хвороби, але й усунуть її основну причину. Це зведе до мінімуму ризик рецидиву.

Записатися на прийом

З вами зв'яжеться наш адміністратор і уточнить час і дату прийому,
а також підбере спеціаліста під ваше завдання.