Болі у стопі: причини, симптоми, лікування

Головна / Блог / Болі у стопі: причини, симптоми, лікування

Опубліковано: 10.08.2022 в 14:16

Коли з’являються болі в стопі, причини відчуттів не завжди можна встановити самостійно. Дуже часто симптоми не вдається пов’язати з якимось конкретним фактором, що провокує. Не розуміючи причини болючих відчуттів, неможливо підібрати правильне лікування. А якщо просто використовувати знеболювальні гелі або мазі, вдасться лише на якийсь час прибрати симптоматику. Дія ліки закінчиться, і біль у ступні знову повернеться. Щоб лікування було ефективним і справді вирішувало проблему, потрібно правильно поставити діагноз.

Болі у стопі: причини, симптоми, лікування

стопа

Причини болю в стопі

Вона виникає через зовнішні і внутрішні чинники. Часто причини виникнення болю у стопі пов’язані з травмами: вивихами, розтягненнями зв’язок, забитими місцями або тріщинами кісток. Симптоми виявляються відразу чи пізніше, залежно від серйозності травми. Наприклад, якщо ви підвернули ногу при ходьбі, а пошкодження незначне, болючість з’явиться за кілька годин.

У дорослої та у літньої людини причини болю в стопі вранці бувають пов’язані із запальними або дегенеративними захворюваннями суглобів. В цьому випадку болючість симетрична. Її інтенсивність у лівій і правій стопі буде приблизно однаковою.

Причини болю в стопі при ходьбі часто пов’язані із запаленими сухожиллями, м’язами або м’язовими фасціями. Прояви цих патологій сильні та різкі.

стопа

Симптоми та захворювання

Ознаки виявляються по-різному. Це залежить від захворювання та від індивідуальних особливостей організму. Щоб поставити діагноз, слід оцінити характер відчуттів. Для травми найчастіше характерна раптова, різка та гостра болючість. Травмуватися можна як у повсякденному житті, так і під час занять спортом. Після тренування зі скакалкою або після бігу буває боляче наступати на стопу. Це з мікророзривами м’язових волокон – крепатурой. Для гострого запалення характерні тупі ниючі або пульсуючі болі в ступнях ніг.

Щоб зрозуміти, чому стопа болить, дуже важливо враховувати локалізацію неприємних відчуттів. Якщо болить точка на стопі, хворобливість виникає із зовнішнього боку під кісточкою або зовні від великого пальця ці симптоми говорять про різні хвороби. Наприклад, якщо запалюються плюснефалангові суглоби, виникає біль у підошві стопи та над пальцями. А при запаленні нерва або сухожилля, болючість буває лише в одній точці, наприклад, у лівій стопі (посередині).

Список можливих захворювань

Через які захворювання болять стопи ніг:

  • Мозолі та натоптиші. Якщо ви помічаєте, що болить стопа збоку, біль у стопах під час ходьби посилюється і стає різкішим, це може виникнути від мозолі або натоптиша. Вони виглядають як ущільнені шорсткі утворення і виникають у різних областях ступні, у тому числі і на п’яті.
  • Грибок. Це інфекційне захворювання проявляється значним дискомфортом та вираженим свербінням.
  • Врослий ніготь. Проблема виникає через неправильне підстригання або деформування нігтьової пластини. Палець із врослим нігтем болючий на дотик і трохи опухлий.
  • Плоскостопість. Деформація частіше викликає хворобливі симптоми у дитини. З віком м’язи адаптуються до цієї деформації, а неприємні відчуття виникають переважно після тривалої ходьби або бігу.
  • Подагра. Через цю хворобу обміну речовин виникає різкий біль у стопі та збоку від великого пальця. Над ураженим суглобом часто виникають набряк та почервоніння.

При дегенеративних хворобах опорно-рухового апарату, які зазвичай проявляються з віком, біль у ступнях ниючий. Вони сильніше виражені вранці. Симптоми слабшають, якщо трохи “розходитися”.

Діагностика та лікування болю у стопах ніг

Тактика лікування залежить від хвороби. В одних випадках потрібна медикаментозна терапія, а в інших може знадобитися хірургічне втручання. Щоб точно знати, як і чим лікувати хворобу, найкраще звернутися до фахівця у Подо Центр Ольги Пашиної.

Щоб поставити діагноз, фахівець вислухає ваші скарги, проведе огляд та при потребі призначить додаткові дослідження. Це можуть бути лабораторні аналізи або інструментальна діагностика, наприклад рентген стопи. Досвідчений подолог у Дніпрі встановить діагноз і підбере метод лікування, який оптимально вам підійде.

Записатися на прийом

З вами зв'яжеться наш адміністратор і уточнить час і дату прийому,
а також підбере спеціаліста під ваше завдання.